مقالات

تخم مرغ شناسنامه دار

تخم مرغ يك تركيب غني شده و گرانبهاست كه خداوند آن را آماده و مهيا برايبشر فرستاده است. هنوز هم با وجود انواع خوراكي هاي لذيذ و جديد، تخم مرغبراي چندمين سال پياپي به عنوان پرطرفدارترين و پرمصرف ترين و همچنان بهعنوان يكي از خوشمزه ترين مواد غذايي، مقام اول را در بين ساير مواد غذاييدر دست دارد

تخم مرغ يك تركيب غني شده و گرانبهاست كه خداوند آن را آماده و مهيا براي بشر فرستاده است. هنوز هم با وجود انواع خوراكي هاي لذيذ و جديد، تخم مرغ براي چندمين سال پياپي به عنوان پرطرفدارترين و پرمصرف ترين و همچنان به عنوان يكي از خوشمزه ترين مواد غذايي، مقام اول را در بين ساير مواد غذايي در دست دارد، از طرفي تخم مرغ بدون هيچ گونه افزودني و يا وجود مواد مجاز و غيرمجاز درون آن، يكي از سالم ترين و بكرترين مواد غذايي طبيعي و مطمئن براي مصرف تمام اقشار جامعه در گروه هاي سني متفاوت مي باشد. از سوي ديگر قيمت مناسب، طبخ آسان و سريع، در دسترس بودن آن، همه و همه از فاكتورهايي است كه تخم مرغ را متمايز از بسياري موارد غذايي مي كند. همچنين چون پروتئين تخم مرغ يك پروتئين كامل و قابل جذب و از طرفي داراي بيشترين اسيد آمينه هاي ضروري براي بدن است هميشه به عنوان يك مكمل براي بسياري از مواد غذايي مورد مصرف قرار مي گيرد.
و جالب است بدانيد كه تركيبات غذايي مختلفي كه هم اكنون در فرهنگ غذايي بشر وارد شده است به دليل همين ارزش و كيفيت متفاوت مواد اوليه در غذا بوده است. از اين رو از تخم مرغ به عنوان ماده غذايي كه مورد پسند و متناسب نياز غذايي اكثر مردم كره زمين مي باشد.

یک تخم مرغ علي رغم پوسته مقاوم كه يك بسته بندي طبيعي در برابر آلاينده هاي مختلف براي آن فراهم كرده است ولي يك محصول بي نهايت شكننده است و به راحتي مي تواند تحت تاثير آسيب هاي مختلف فيزيكي، شيميايي و ميكروبي قرار گيرد. لذا بايستي در جمع آوري نگهداري، توزيع و ارايه آن دقت بسيار زيادي شده و مشكل امروزي عرضه آن به صورت بدون هويت و يا فاقد بسته بندي از چرخه ي توزيع كشور حذف شود تا بتوان تمام ويژگي هاي اعجاب آور تخم مرغ را كاملا سالم و بدون هر گونه آسيبي به مصرف كننده نهايي برسانيم. در اين خصوص شناسنامه دار كردن و بسته بندي تخم مرغ از ضرورت هاي اجتناب ناپذيري است كه بايستي در اولويت سياست هاي بهداشتي قرار گرفته و مصرف كنندگان نيز از امكانات فراهم شده موجود در كشور نهايت بهره وري را بنمايند تا سلامتیشان مورد خدشه واقع نشود.

لذا تخم مرغ شناسنامه دار با داشتن ویژگی های زیر باعث تضمین سلامتی می شود:
* تخم مرغ شناسنامه دار و بسته بندی شده، تخم مرغ را از شکستگی و ترک خوردن حفظ و آن را در شرایط محیطی مناسب و به دور از آلودگی میکروبی و شیمیایی حفظ می نماید.
* در تخم مرغ شناسنامه دار و بسته بندی شده، تازگی و بهداشت تخم مرغ، پاکیزگی، سلامت و کیفیت پوسته و محتویات تخم مرغ توسط دامپزشکان کنترل و تأیید می گردد.
* در تخم مرغ شناسنامه دار و بسته بندی شده، از تخم مرغ در مقابل تغییرات شیمیایی محیطی و میکروبی محافظت و در نتیجه سلامت و بهداشت آنرا تضمین می شود.
* در تخم مرغ شناسنامه دار بسته بندی شده، امکان نگهداری بهداشتی تخم مرغ در کنار سایر مواد غذایی را فراهم و نیاز به شستشو تخم مرغ تا زمان مصرف را بر طرف می نمایید.
* در تخم مرغ شناسنامه دار بسته بندی شده، نام و نشانی واحد تولیدی، تاریخ تولید، تاریخ انقضاء مصرف و شرایط نگهداری مناسب بر روی برچسب درج شده و حق مشتری در انتخاب بهترین ها حفظ می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *