جت پرینتر و صنعت مرغ داری

تخم مرغ شناسنامه دار

تخم مرغ یک ترکیب غنی شده و گرانبهاست که خداوند آن را آماده و مهیا برایبشر فرستاده است. هنوز هم با وجود انواع خوراکی های لذیذ و جدید، تخم مرغبرای چندمین سال پیاپی به عنوان پرطرفدارترین و پرمصرف ترین و همچنان بهعنوان یکی از خوشمزه ترین مواد غذایی، مقام اول را در بین سایر مواد غذاییدر دست دارد

تخم مرغ یک ترکیب غنی شده و گرانبهاست که خداوند آن را آماده و مهیا برای بشر فرستاده است. هنوز هم با وجود انواع خوراکی های لذیذ و جدید، تخم مرغ برای چندمین سال پیاپی به عنوان پرطرفدارترین و پرمصرف ترین و همچنان به عنوان یکی از خوشمزه ترین مواد غذایی، مقام اول را در بین سایر مواد غذایی در دست دارد، از طرفی تخم مرغ بدون هیچ گونه افزودنی و یا وجود مواد مجاز و غیرمجاز درون آن، یکی از سالم ترین و بکرترین مواد غذایی طبیعی و مطمئن برای مصرف تمام اقشار جامعه در گروه های سنی متفاوت می باشد. از سوی دیگر قیمت مناسب، طبخ آسان و سریع، در دسترس بودن آن، همه و همه از فاکتورهایی است که تخم مرغ را متمایز از بسیاری موارد غذایی می کند. همچنین چون پروتئین تخم مرغ یک پروتئین کامل و قابل جذب و از طرفی دارای بیشترین اسید آمینه های ضروری برای بدن است همیشه به عنوان یک مکمل برای بسیاری از مواد غذایی مورد مصرف قرار می گیرد.
و جالب است بدانید که ترکیبات غذایی مختلفی که هم اکنون در فرهنگ غذایی بشر وارد شده است به دلیل همین ارزش و کیفیت متفاوت مواد اولیه در غذا بوده است. از این رو از تخم مرغ به عنوان ماده غذایی که مورد پسند و متناسب نیاز غذایی اکثر مردم کره زمین می باشد.

یک تخم مرغ علی رغم پوسته مقاوم که یک بسته بندی طبیعی در برابر آلاینده های مختلف برای آن فراهم کرده است ولی یک محصول بی نهایت شکننده است و به راحتی می تواند تحت تاثیر آسیب های مختلف فیزیکی، شیمیایی و میکروبی قرار گیرد. لذا بایستی در جمع آوری نگهداری، توزیع و ارایه آن دقت بسیار زیادی شده و مشکل امروزی عرضه آن به صورت بدون هویت و یا فاقد بسته بندی از چرخه ی توزیع کشور حذف شود تا بتوان تمام ویژگی های اعجاب آور تخم مرغ را کاملا سالم و بدون هر گونه آسیبی به مصرف کننده نهایی برسانیم. در این خصوص شناسنامه دار کردن و بسته بندی تخم مرغ از ضرورت های اجتناب ناپذیری است که بایستی در اولویت سیاست های بهداشتی قرار گرفته و مصرف کنندگان نیز از امکانات فراهم شده موجود در کشور نهایت بهره وری را بنمایند تا سلامتیشان مورد خدشه واقع نشود.

لذا تخم مرغ شناسنامه دار با داشتن ویژگی های زیر باعث تضمین سلامتی می شود:
* تخم مرغ شناسنامه دار و بسته بندی شده، تخم مرغ را از شکستگی و ترک خوردن حفظ و آن را در شرایط محیطی مناسب و به دور از آلودگی میکروبی و شیمیایی حفظ می نماید.
* در تخم مرغ شناسنامه دار و بسته بندی شده، تازگی و بهداشت تخم مرغ، پاکیزگی، سلامت و کیفیت پوسته و محتویات تخم مرغ توسط دامپزشکان کنترل و تأیید می گردد.
* در تخم مرغ شناسنامه دار و بسته بندی شده، از تخم مرغ در مقابل تغییرات شیمیایی محیطی و میکروبی محافظت و در نتیجه سلامت و بهداشت آنرا تضمین می شود.
* در تخم مرغ شناسنامه دار بسته بندی شده، امکان نگهداری بهداشتی تخم مرغ در کنار سایر مواد غذایی را فراهم و نیاز به شستشو تخم مرغ تا زمان مصرف را بر طرف می نمایید.
* در تخم مرغ شناسنامه دار بسته بندی شده، نام و نشانی واحد تولیدی، تاریخ تولید، تاریخ انقضاء مصرف و شرایط نگهداری مناسب بر روی برچسب درج شده و حق مشتری در انتخاب بهترین ها حفظ می گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *