مقاله

مراحل زندگی مرغ

این بحث همیشه پا برجاست که اول مرغ بوده یا اول تخم مرغ ، درستی این جواب باشد برای وقتی دیگر امروز می خواهم چرخه ی زندگی یک مرغ را توضیح دهم

ادامه مطلب ...

تخم مرغ های دارویی

چندین سال است که همه ی ما این خبر را شنیده ایم : می توان از تخم مرغ به عنوان دارو ، برای بیماری هایی همچون سرطان پوست و یا هپاتیت استفاده کرد . در ادامه به شما توضیح خواهیم داد که چگونه دانشمندان توانسته اند تخم مرغ های دارویی تولید کنند .  

ادامه مطلب ...

ترفند هایی جالب با تخم مرغ

جدا کردن سفیده از زرده همواره جز سخت ترین کار های یک آشپزی بوده است ، زیرا همواره یا زرده با سفیده قاطی می شود و یا مقداری از پوست داخل زرده یا سفیده می ماند در اینجا سعی می کنیم کاربردی ترین ترفند  را برای جدا کردن سفیده از زرده به شما آموزش دهیم

ادامه مطلب ...

تخم مرغ استوانه ای

برخی از افراد برایشان علاوه بر طعم غذا  ، ظاهر هم مهم است در نتیجه همیشه به دنبال غذاهای با کیفیت اما چشم نواز می گردند .ساده ترین مواد غذایی که همیشه در سبد خانوارها وجود دارد تخم مرغ است ، چند سال پیش برخی از رستوران ها ادعا کردند که می توانند تخم مرغ با اشکال متفاوت درست کنند .

ادامه مطلب ...

تخم مرغ و طب سنتی

در طب سنتی تخم مرغ جایگاه خاصی دارد ، جزء غذاهای مقوی  است که هضم به موقعی دارد و می توان از آن در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده کرد

ادامه مطلب ...

جت پرینتر و صنعت مرغداری

جت پرینتر در صنعت مرغ و تخم مرغ جایگاه ویژه ای دارد چرا که نشان دهنده ی سالم بودن مواد غذایی است که مشتریان از آن استفاده می کنند و همین امر سبب اعتماد مشتریان به محصول خریداری شده می شود .  

ادامه مطلب ...

فقط سفیده تخم مرغ بخوریم یا تخم مرغ کامل

تخم مرغ یک غذای کامل می باشد ، که خداوند در اختیار ما قرار داده است . برخی بر اساس باورهای غلط گاهی تخم مرغ را به صورت کامل استفاده نمی کنند و یا فقط سفیده ی آن یا زرده ی آن را به تنهایی استفاده می کنند ، که همین امر سبب بهره ی کافی نبردن از تمام مواد مغذی موجود در تخم مرغ  می شود .  

ادامه مطلب ...

شناخت نژاد مرغ های تخم گذار

ابتدا مرغ ها ، به دلیل غرایض خدادادی در فصل های خاصی از سال تخم گذاری می کردند . طی تغییراتی که در سبک زندگی انسان ها پیش آمد و نیازهایی که پیشرو داشتند ، انسان ها فهمیدند می توانند از تخم گذاری مرغ ها استفاده کنند ، در نتیجه به دنبال شناخت نژاد های تخم گذار از مرغ ها بودند .  

ادامه مطلب ...

کاربرد تخم مرغ در صنعت شیرینی پزی

در شیرینی پزی سفیده ی تخم مرغ را می توان از جمله مواد مهم و کاربردی دانست ، که سبب پف کردن و اصطلاحا پوک شدن بهتر و بیشتر کیک می شود .

ادامه مطلب ...

مراحل تبدیل تخم مرغ به جوجه

برای اینکه تخم مرغ تبدیل به جوجه شود اولین مرحله در اختیار داشتن تخم مرغ نطفه دار است ، حالا با محیا کردن شرایط کافی می توانید نطفه را به جوجه تبدیل کنید .  

ادامه مطلب ...
نتایج نمایش 1-10 (از 16)
 |<  < 1 - 2  >  >|