نقش تخم مرغ در تغذیه ورزشی

نقش تخم مرغ در تغذیه ورزشی

صرف جهانی پروتئین رو به افزایش است. پروتئین ها یک ماده غذایی مهم و اصلی برای ورزشکارانی هستند که تمایل به عضله سازی دارند و یا به دنبال ریکاوری سریع بعد از تمرینات سخت هستند. نوآوری­های جدید در زمینه محصولات پروتئینی مانند پودرها یا اسنک های پروتئینی میتواند به مصرف اسانتر و هر چه بیشتر پروتئین توسط مصرف کنندگان کمک کند. تخم مرغ یک راه آسان و مقرون به صرفه برای افزایش پروتئین در رژیم غذایی است.
 

تخم مرغ شاخص طلایی میباشد

تخم مرغ به عنوان شاخص طلایی برای اندازه گیری کیفیت پروتئین میباشد. یک تخم مرغ کامل دارای 6 گرم پروتئین و 70 کالری انرژی میباشد. پروتئین هایی با کیفیت بالا مانند تخم مرغ، به ریکاوری سریع بعد از ورزش کمک میکنند. پروتئین های با کیفیت بالا آمینواسیدهای لوسین، ایزولوسین و والین را که برای سنتز ماهیچه لازم هستند را به خوبی تامین میکنند. پروتئین تخم مرغ در مقایسه با پروتئین های گیاهی منجر به سنتز پروتئین خالص بیشتر می گردد.
 

ترکیب امینو اسیدی کامل

تخم مرغ تمامی 9 اسید امینه ضروری بدن را دارا می­باشد. اسید امینه های ضروری، برای رشد و نگهداری ماهیچه ها ضروری می­باشند. تخم مرغ دارای درصد اسیدامینه ضروری بالاتری نسبت به هر نوع پروتئین حیوانی است. علاوه بر این  تخم مرغ دارای میزان بالایی از اسید آمینه لوسین میباشد. افزودن لوسین به رژیم غذایی ورزشکاران، آنها را برای تمرینات سخت استقامتی آماده نگه میدارد. لوسین یک اسید امینه مهم برای ساخت عضلات و بهینه سازی توده عضلانی میباشد و به ریکاوری سریع عضلات بعد از تمرین کمک میکند
 

جذب اهسته تر

پروتئین تخم مرغ در مقایسه با سایر پروتئین ها دارای جذب اهسته تری میباشد. جذب اهسته تر به انابولیسم بهتر پروتئین ها کمک میکند و منجر به سنتز 4 تا 9 برابری پروتئین نسبت به حالتی میشود که فقط از اسید آمینه ازاد استفاده می­گردد در نتیجه یک رویکرد بسیار مناسب برای رشد ماهیچه ها می­باشد. جذب آهسته­تر اسید آمینه منجر به تعادل بهتری در میزان لوسین نیز می­گردد. مصرف پروتئین­هایی با جذب اهسته بعد از تمرین ورزشی یک ایده بسیار مناسب می­باشد.
 

مواد مغذی کامل

پروتئین تخم مرغ، دارای ارزش بیولوژیکی، نسبت کارایی، استفاده خالص پروتئینی، ضریب PDCAAS (شاخص کیفیت پروتئین بر اساس امینو اسیدهای مورد نیاز بدن و قدرت هضم پذیری انها) بالایی میباشد که این مقادیر از پروتئین گوشت گاو، مرغ و سویا نیز بالاتر میباشد.